Náš tím

Volám sa Daša a som mamou dvoch detičiek.

Vyštudovala som európske štúdiá a anglický jazyk a literatúru na FF UKF v Nitre. V rámci štúdia som absolvovala aj štátnicu z pedagogiky na PF UKF v Nitre. Pred materskou dovolenkou som pracovala ako učiteľka anglického jazyka a náuky o spoločnosti na gymnáziu a obchodnej akadémii v Bratislave. Anglický jazyk som učila aj na základnej škole, vo firmách a v jazykovej škole.

Po narodení mojej prvorodenej dcérky sa celý môj dovtedajší pohľad na svet zmenil. Dcérka bola mierne hypotonická a keď mala 8 mesiacov, začali sme chodiť cvičiť do rehabilitačného centra na Jankolovej ulici v Petržalke. Zároveň sme začali navštevovať aj kurzy detského plávania v stredisku West Hrošík na bratislavskej Kolibe. Videla som, ako sa dcérka sa z vody teší, začala napredovať aj v oblasti motoriky, naučila sa potápať, skákať do vody… Boli to naše úžasne strávené spoločné  chvíle a ľutovala som, že sme s tým nezačali oveľa skôr. Plávanie detí ma veľmi chytilo za srdce.

Myšlienka, že by som mohla pracovať vo vode bola pre mňa naozaj príťažlivá, keďže voda ako živel má u mňa už od detstva veľmi špeciálne miesto. Keď sme sa v roku 2014 presťahovali späť do Prešova, absolvovala som v českej Dobruške kurz inštruktora plávania a pohybovej výchovy dojčiat, batoliat a detí predškolského veku akreditovaný Ministerstvom školství, mládeže a telovýchovy Českej republiky. Od tej doby až do otvorenia plaveckých jasličiek Kačiatkovo som sa venovala vaničkovaniu (plávaniu detí od 0 do 6 mesiacov v domácom prostredí).

Mojim ciľom je prinášať deťom takú lásku a radosť z pobytu vo vode, akú v sebe nosím celý život ja.

 

Recenzie 1

Recenzie 2